Як здійснюється GPS моніторинг

 

Як здійснюється GPS моніторинг

Реальність сьогоднішнього часу диктує людині абсолютно інший підхід до безпеки, як особистої, так і суспільної. Викрадення автомобілів досить часте явище, і тут від реагування служб правопорядку залежить багато чого, якщо не все. У цьому їм можуть допомогти нові розробки в області супутникової навігації. Сучасна система моніторингу автомобіля за допомогою супутника, є сукупністю трьох систем, це GPS (Global Positioning System — Глобальна Система Позиціонування), бездротові технології GSM (Global System for Mobile Communications — СПС-900 — Глобальна Система Мобільних Комунікацій) і можливості ГІС (Географічна Інформаційна Система).

Таке об’єднання дозволяє контролювати місцезнаходження автомобіля, корабля, та й взагалі, абсолютно будь-якого об’єкта на поверхні Землі з дуже високою точністю. Головною складовою і з цих трьох «китів», на яких заснована супутникова навігація, є GPS. Якщо запити сигналу по GSM і роботу географічних електронних карт можна якось обійти, то без супутників на орбіті організувати подібну навігацію неможливо.

Схема роботи системи виглядає наступним чином, для користувача, початковою і кінцевою точкою передачі і прийому інформації є автомобіль. Система бере дані від встановленого на машині передавача, використовуючи супутник, обробляє їх, накладає на карту і відсилає назад, де вони приймаються приймачем. У результаті ми бачимо на екрані приймального пристрою наші координати. Однак системі важливо не тільки визначити місцезнаходження автомобіля, їй необхідно дізнатися особу власника, а так само всі необхідні дані про самому транспортному засобі (державний реєстраційний номер, проходження технічного огляду і т.д.).

Тому, перш ніж дані з супутника будуть відправлені користувачеві, вони направляються по бездротовому каналу до центру моніторингу, це «головний мозок системи», тут збирається і обробляється вся необхідна інформація. В рамках всієї системи, моніторинг є найбільш важливою складовою. Частину центру відводиться для контролю функцій програмного забезпечення сервера, додатків і терміналів, бази даних і т.д. Інша частина проводить необхідні розрахунки місця розташування транспортних засобів, визначає швидкість, напрямок, відповідає за підключення до сервісу державних служб здійснюють контроль (органи державної безпеки, охорона правопорядку, екстрені служби і т.д.), робить обробку цифрової карти і багато іншого. Після обробки всіх даних, центр моніторингу відсилає сигнал на приймач користувача, таким чином, людина отримує необхідні координати свого місцезнаходження, а вся інформація про об’єкт зберігається в головному сервері центру.

Звідси стає зрозумілим, що підключивши необхідні послуги, наприклад, систему безпеки транспорту, можна убезпечити свій автомобіль від спроб викрадення. Тоді, при спробі проникнення зловмисника в транспортний засіб, або несанкціонований рух, на супутник миттєво відсилається сигнал з встановленого на машині передавача, і органи правопорядку негайно отримують необхідну інформацію.

Система GPS пропонує великий спектр можливостей, це не тільки забезпечення безпеки транспортних засобів, але підключення і послуг автосервісу, виклик екстрених служб і багато іншого, але основоположним чинником, завжди є визначення координат об’єкту на місцевості.
Сьогодні система глобального позиціонування, застосовується дуже широко, головним плюсом є її універсальність. Супутникові GPS приймачі для визначення місця положення та забезпечення безпеки, встановлюються як на особистому транспорті, так і на громадському і службовому. Останнє допомагає вже безпосередньо самим службам правопорядку, можна завжди знати, де знаходиться службова машина, пересування автомобіля, записуються по секундах, так що можна повністю володіти ситуацією.

Звичайно, нічого ідеального в нашому світі не існує, крім переваг, система GPS позиціонування має і низкою недоліків. Розглянемо деякі з них. По-перше, таке відстеження не завжди можливо. Пристрій GPS отримує сигнали від супутників, що знаходяться на орбіті. Якщо є хороший сигнал від трьох або більше різних супутників, то вона може розрахувати ваше розташування з великою точністю. Але якщо рівень передачі дуже слабкий, то в цьому випадку важко визначити точне положення об’єкта, маючи навіть три різних сигналу. Так йде справа в містах з високими будинками і відносно вузькими вуличками, або під деревами з густим листям. У цих умовах в режимі реального часу GPS стеження може бути пов’язане з труднощами, та й супутникове спостереження всередині кам’яних і бетонних будинків з арматурою, вдається рідко.

Другий недолік, пристрій GPS, встановлене в користувача не відправляє сигнал, ні до супутника, ні куди-небудь ще, воно може його тільки отримувати. Таким чином, якщо ми хочемо знати, де знаходимося, ми повинні скористатися другою технологією, щоб відправити інформацію на супутник. Для цього часто використовують стільникову мережу. Це означає, що пристрої GPS встановлені у користувача повинні бути обладнані, принаймні, модемом стільникового телефону, а оскільки зона покриття GSM є не скрізь, це є суттєвою перешкодою для використання GPS.

Так чи інакше, але альтернативи супутниковому позиціонуванню поки немає, та й точність визначення об’єкта вражаюча, сьогодні система впевнено видає координати об’єкта з точністю до 2 метрів. Запущені в 80-х роках минулого століття супутники, працюють із завидною працездатністю. Система повністю належить військовому відомству США (DOD — Department of Defense — Виконавчий Департамент). Варто відзначити, що Росія також працює над своєю системою супутникового позиціонування ГЛОНАСС, але вона поки не розгорнута повністю, а подібний європейський проект Galileo знаходиться на стадії підготовки, так що, GPS на сьогоднішній день, це єдина глобальна система супутникової навігації доступна широкому користувачеві.