Посібник з надання першої допомоги при вогнепальних пораненнях

Посібник з надання першої допомоги при вогнепальних пораненнях
Часом так часто буває, що доля підносить нам неприємні сюрпризи. Так наприклад, якщо вас або вашого родича або знайомого зачепили випадковою кулею, то в першу чергу для надання першої допомоги необхідно — вірно і безпомилково оцінити пошкодження або рану і ступінь її небезпеки. А потім знаючи характер поранення, вірно надати першу допомогу потерпілому. Як відомо, куля проникаючи в тіло, наносить різні пошкодження. Характер пошкоджень може бути різним, все залежить від траєкторії самої кулі і трохи від удачі. Головне, щоб куля не зачепила життєво важливі органи.Как правило, після поранення залишаються глибокі рани і куля часто застряє всередині людини.

По — друге рана залишається забрудненою брудом, осколками кісток, тканиною. Всі ці особливості необхідно враховувати при наданні першої медичної допомоги. Перед наданням першої допомоги необхідно зрозуміти тяжкість поранення. Це можна визначити за — виглядом і місцем отвори від кулі, а також по поведінці пораненого людини. У разі надання першої допомоги обов’язково необхідно знати анатомію, і зокрема — розташування внутрішніх органів, будова і розташування судин, будова скелета і черепної коробки.
-Основи Анатомії
-внутрішні Органи
-Грудна і черевна порожнини
-Скелет Людини

Давайте далі згадаємо трохи анатомію. Отже на картинках видно, що внутрішні органи розташовані в грудній і черевній порожнинах. Грудна клітка захищена ребрами. Тому поранення в грудну порожнину часто супроводжуються зламаними ребрами і наявністю їх осколків. Серце і легені є органами грудної клітки. Поранення черевної порожнини також не менш небезпечні. До органів черевної порожнини відносять печінка, нирки, кишечник і шлунок. Крупні артерії відповідають за перегін і циркуляцію крові в органах. Саме тому поранення органів черевної порожнини завжди супроводжується великою втратою крові. Артерії ведуть відгалуження до ніг, голові. Також дуже страшні поранення, якщо куля зачепила сонні артерії. Людина може просто — напросто втратити багато крові і не зможе вижити. Якщо рана на обличчі сильно кровоточить, то її затискають стерильним ватним тампоном. Рани черепа людини найкраще накрити ватною серветкою.

Поранення кінцівок

Поранення кінцівок одна з найбільш небезпечних типів поранення. При такому пораненні в першу чергу необхідно звернути увагу на кровотечу. Якщо вчасно не надати допомогу, людина може померти від втрати крові. Якщо куля зачепила артерію, то людина може померти протягом двох хвилин. За кольором крові можна визначити венозна вона чи артеріальна. Венозна кров переважно темного кольору, а артеріальна — червона або червона і виходить з тіла фонтанчиками. Кровотеча можна зупинити, наклавши джгут. Слід пам’ятати, що при накладенні джгута, артеріальна кровотеча затискається вище рани, а венозний відповідно нижче. Накладати джгут більше ніж на 2:00 не рекомендується, так як за цей час людину, як правило вдається доставити в лікарню. При венозній кровотечі лікарі радять накладати давить пов’язку, а не палять. У деяких випадках доводиться робити тампонаду рани. За допомогою довгого предмета, тампони закладаються всередину рани з метою зупинити кровотечу. Якщо біль дуже сильна, то у людини може трапитися больовий шок.

При стані шоку (больового або геммарогічний) необхідно виконати наступні дії:
В обов’язковому порядку потрібно зупинити кровотечу.
Потерпілому необхідно надати таке положення, при якому його кінцівки будуть підняті.
Заповнити втрату крові кровезамінюючими розчинами.
Ввести знеболююче або застосувати протишокові засоби
Забезпечити тепло і викликати швидку допомогу.
Необхідно також ретельно дослідити потерпілого на предмет перелому кісток. Якщо такі є, то потрібно знерухомити кістку і не намагатися рухати її самостійно, так як гострими краями можна порізати артерії і зв’язки і отримати зараження крові.

Вогнепальне поранення голови

При такі типах пораненнях у людини залишаються шанси вижити. Близько 16% відсотків виживають. Як правило, поранення в обличчя супроводжується великою кількістю крові внаслідок того, що на обличчі розташовуються безліч посудин. При пораненні голови обов’язково відбувається струс мозку. Поранений може знепритомніти, але все ще буде жити. Поранення голови потрібно накрити стерильною серветкою. При цьому тіло людини найкраще покласти горизонтально і забезпечити спокій. А самому якнайшвидшим чином викликати швидку допомогу. Транспортувати самостійно не рекомендується або рекомендується, але дуже обережно. Якщо у пораненого зупинилося серце, то слід зробити штучне дихання і масаж серця. Якщо рана на обличчі дуже серйозна і крові виділяється дуже багато, то рану найкраще затиснути тампоном.

При пораненнях хребта і шиї

При таких пораненнях цілком імовірно може трапитися втрата свідомості. У цьому випадку пораненого укладає на ліжко бажано жорстку. У разі зупинки серця необхідно робити масаж і штучне дихання. На рану обов’язково потрібно накласти пов’язку. Транспортувати постраждалого в жодному разі не можна. Поранення в шию, може викликати пошкодження гортані і сонних артерій. Якщо вчасно не зупинити кровотечу, то людина може померти протягом 15 секунд. У цьому випадку необхідно затиснути артерію пальцями і накласти тампон для зупинки крововиливи.

Поранення в груди і живіт

Нагадаємо, що всі органи людського тіла розділені на три зони: плевральну порожнину, черевну порожнину і органи малого тазу. Органи плевральної порожнини розділені діафрагмою від органів черевної порожнини, а в свою чергу органи черевної порожнини від органів таза, очеревиною. При внутрішніх пораненнях, кров починає накопичуватися в цих порожнинах. Зупинити кровотечу в такому випадку неможливо. Поранення органів плевральної порожнини ускладнюються внутрішніми кровотечами, пневмотораксом, гемотораксом або пневмогемотораксом. Пневмоторакс — це попадання повітря через отвір рани в плевральну порожнину. Тобто повітря починає заповнювати простір, розрахований на внутрішні органи. Це трапляється найчастіше при ножових пораненнях. Гемоторакс — це попадання вже крові в плевральну порожнину. Трапляється при відкритому переломі ребер. Відбувається за таким же принципом, що і пневмоторакс. Пневмогемоторакс — це попадання і крові і повітря в порожнину. Для запобігання попадання повітря, рану потрібно затиснути щільним матеріалом або, в крайньому випадку рукою. Пораненого саджають в напівсидяче положення. При пораненнях в області серця може статися так, що в область де воно розташовується почне потрапляти кров, тим самим заважаючи його роботі і стискаючи його. У такому випадку краще викликати фахівця.

Поранення органів черевної порожнини і малого таза

Поранення черевної порожнини також вельми небезпечні. Може трапитися ранова інфекція. Щоб уникнути інфекції потрібно продезінфікувати краї рани і накласти стерильну пов’язку. Також можна застосувати шокову терапію при сильній кровотечі. Поранення в область малого тазу найчастіше супроводжується переломами кісток, пошкодженням нервів і артерій з венами. Попередження ранової інфекції і шокова терапія — найкращі засоби при такому типі поранення. Необхідно також терміново викликати швидку допомогу.

При наданні першої допомоги необхідно завжди мати під рукою тампони, бинти або вату. Якщо цього немає, то можна використовувати одяг. І пам’ятайте, що найнеобхідніша річ при кровотечі — кровезамещающие розчини, а також апарат для внутрішньовенного введення, які можна купити в будь-якій аптеці без рецепта.