Технічні засоби охорони периметрів

Технічні засоби охорони периметрів
Охорона суто певної території на сьогоднішній день має дуже цінне значення, як з точки зору індивідуального користування, так і для спеціальних служб поставлених охороняти державні та приватні об’єкти. Саме периметр території, що охороняється є першим рубежем захисту від неправомірних дій зловмисників, а цілісність і недоторканність майна буде залежати не тільки від оперативності дії служби охорони, але і від універсальності і якості встановлених систем охорони периметра.

На сьогоднішній день ринок систем охорони периметра рясніє своїм достатком і функціональністю представленого обладнання. Щоб правильно підібрати цю систему, потрібно точно розуміти цілі і завдання даної системи, а так само переконатися, що вартість охоронюваних цінностей в рази відрізняється від вартості такої установки.

Отже, з цілями ми визначилися, вартість майна, що охороняється виправдовує наявність даних систем, пора розібратися в видах і функціональні відмінності периметральних охоронних систем. Найпоширенішою з них є ємнісні системи охорони периметра — незважаючи на досить просту конструкцію, дана система має короткими термінами монтажу і налаштування контрольного пристрою. Принцип роботи ємнісний системи укладений в зміні електричного поля в момент порушення або наближення до контрольної точці периметра. Електричний контур, навішені над протяжним огорожею при впливі на нього зовнішніх чинників, змінює свою ємність щодо землі, внаслідок чого система провідників передає сигнал тривоги на контрольний пристрій. Тобто якщо порушник своїми діями зачіпає контур і змінює його положення щодо землі, або спирається, або намагається підняти, в системі з’являється електричний імпульс, який і приходить на пульт охорони в якості звукового або відео сигналу.

Технічні засоби охорони периметрів

Вібраційні системи застосовуються не настільки поширено, як ємнісні. Через своїх більш високих вимог, як до монтажу, так і налаштування контрольного пристрою. При монтажі даних систем враховуються такі чинники. По-перше територія навколо огорожі на яке монтується система повинна виключати будь-які чужорідні вібрації (дерева, ЛЕП, ж / д шляху). По-друге, рівень огорожі повинен виключати можливість пробратися через нього, не торкнувшись контуру системи. Наступна не менш важливе умова огорожу, до якого змонтована система, повинна сама видавати вібрацію, але в той же час виключати можливі вібрації самої системи. Принцип роботи вібраційних систем заснований на трібоеффекте, в процесі механічного порушення кордону периметра в сенсорному кабелі виникає електричний сигнал, система визначає коливання і розпізнає ступінь загрози, відсіваючи тим самим помилкові сигнали від сторонніх коливань (птиці, дрібні тварини). Область застосування вібраційних систем охоплює дротові огорожі, бетонні паркани, стіни і дахи будинків.
Радіопроменеві системи охорони периметра менш поширені системи виявлення порушника, але не дивлячись на всі свої недоліки, одні з найефективніших.

Діяльність радіопроменеві систем заснована на відхиленні електромагнітних випромінювань від заданих. В процесі роботи радіопроменеві установок між випромінювачем і приймачем утворюється електромагнітне поле із заданою частотою коливань, при несанкціонованому перетині приймач фіксує порушення частоти коливання електромагнітного поля, що призводить до виникнення і передачі сигналу на контрольний пристрій. Установка радіопроменеві систем вимагає відкритого простору уздовж протяжного огорожі або необгороджені ділянки з відсутністю, будь-якої рослинності і досить рівній поверхні. Окремими мінусами таких систем є присутність в їх роботі так званих «мертвих зон». Низька чутливість радіопроменеві установок поблизу випромінювача і приймача, призводить до більш частої їх установці, яка б дозволяла перекривати дані зони. Ще один мінус даної системи охорони периметра — 40 см зона над землею дозволяє зловмисникові подолати кордон периметра поповзом.

Технічні засоби охорони периметрів

Радіохвильові системи охорони периметра більш поширені і ефективні системи на відміну від радіопроменеві за рахунок своєї простоти монтажу і налаштування. Монтаж радіохвильової системи охорони периметра вимагає наявність розташованих паралельно відносно один одного провідників. При проходженні по ним електричного сигналу створюється електромагнітне поле з заданими параметрами, діаметр якого залежить від взаємного розташування провідників. Порушник, потрапляючи в зону даного поля, змінює сигнал на виході з приймача, генеруючи сигнал тривоги на контрольний пристрій. Відрізняє особливість перед радіопроменеві системами — відсутність, будь-яких спеціальних вимог до поверхні землі і форми периметрального огорожі. Система неподвержена до впливу на неї погодних умов, так само при оптимальному налаштуванні здатна уникати помилкового реагування при подоланні периметра дрібними тваринами і птахами, руху вздовж території, що охороняється великовантажних транспортних засобів.

Інфрачервоні системи охорони периметра найлегші в монтажі, але не менш ефективні системи захисту від проникнення на контрольовану територію. Інфрачервоні системи мають два типи технологічних конструкцій, що дозволяє замовнику більшою мірою задовольняти поставлені завдання. Принцип дії активних інфрачервоних систем заснований на цілісності і безперервності одержуваного сигналу. В процесі роботи передавач поширює імпульсні інфрачервоні промені на приймач, в результаті переривання одного або декількох сигналів приймач генерує сигнал тривоги на контрольний пристрій.

Технічні засоби охорони периметрів

Особливості конструкції активних інфрачервоних систем охорони периметра дозволяє використовувати меншу кількість приймачів і передавачів на відстані до сотень метрів, що дозволяє контролювати значні території, але тільки правильної форми. Другий тип інфрачервоних систем є пасивним. Принцип дії даного типу пристроїв базується на реєстрації теплового випромінювання або зміни заданих теплових характеристик від рухомого об’єкту в радіусі реагування пристрою. Особливості конструкції пасивних інфрачервоних датчиків дозволяє змінювати зону реагування пристрою в залежності від встановлених лінз. Завдяки лінз конфігурація зон буває різною, від так званої штори, яке реєструє перетин вертикально розташованого поля, до променевого, тобто лінійного пересування і об’ємного, яка реєструє пересування в просторі. Єдиним недоліком даних систем є схильність до зміни погодних умов. Тому фахівці рекомендують використовувати пасивні інфрачервоні системи охорони периметра усередині приміщень, що охороняються без різких перепадів температури навколишнього середовища.

Охорона периметра повинна здійснюватися по засобом об’єднання всіх способів захисту периметра починаючи від фізичної перешкоди ускладнює доступ на територію, що охороняється, закінчуючи охоронними системами описаними в даній статті. На даний момент не можна виділити універсальну систему захисту периметра. Проектувальнику охоронної системи необхідно аналізувати великий обсяг інформації: можливість виділення смуги відчуження, рельєф місцевості, конструкцію і матеріал огорожі, рослинність, наявність поблизу залізних або автомобільних доріг міграційні шляхи тварин і птахів, а також багато іншого.