Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження

Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження
УЗІ маленький

У вісімдесятих роках минулого століття в багатьох країнах усвідомили необхідність створення малого автоматичної зброї, яке було б в постійній бойовій готовності і що б воно залишалося максимально непомітним під одягом. У такій зброї потребували, в першу чергу, диверсійно-розвідувальні підрозділи і спецслужби.

Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження

Ізраїльська збройова фірма «Israel Military Industries» (IMI), яка нещодавно була перейменована в «ТААС», розробила пістолет-кулемет, повністю відповідний заявленим вимогам — «міні-узі». Тут слово «узі» не має ніякого відношення до медицини — назва зброї дав його творець Узіель Галь (скорочено — Узі). Виробництво пістолета-кулемета було поставлено на конвеєр в 1982 році і поставлялося як на внутрішній ринок, так і експортувалося.

«Міні-узі» проводиться з укороченим корпусом і важить на 850 грам менше стандартної моделі. У ролі боєприпасів виступають патрони «Парабелум» 9х19 — ними можна вести і одиночну стрільбу, і автоматичний вогонь. Для подачі патронів використовуються прямі штангові магазини різного об’єму — на 20, 25 і 32 патрона.

Ефективну стрілянину можна вести на відстані до 50 м. Незважаючи на те, що ствол «міні-узі» вкоротили на 63 мм, на влучності стрільби це практично не позначилося — довжина кроку нарізів становить 254 мм. Пістолет-кулемет оснащений новими прицільними пристосуваннями і має компенсуючі вирізи в стовбурі, які зводять до мінімуму відведення стовбура вправо при веденні автоматичної стрільби. Прицільний пристрій має бічні металеві козирки і складається з діоптричного складного прицілу, який регулюється на 50 і 150 м, і поперечної мушки. Прицільна лінія — 235 мм. Технічним недоліком зброї можна вважати зменшення загальної ваги — зменшення ваги затвора ускладнює контроль над зброєю при автоматичній стрільбі. Конструктори спробували збільшити масу затвора за рахунок вольфрамового сердечника, який розміщувався всередині затвора. Нововведення ускладнило всю конструкцію, але при цьому підвищилася точність і довговічність механізму в цілому.

Ще менший

Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження

З 1983 року «IMI» почала виробляти «мікро-узі». Цей пістолет-кулемет можна назвати ідеальним для стрільби з однієї руки — його максимально полегшили. Такий собі «портативний пулеметік» довжиною всього 240мм можна носити навіть у пахвовій кобурі. Цівка повністю відсутня, а в ролі передньої рукоятки виступає потиличник прикладу (при складеному прикладі). Такий «ліліпут» стандартний магазин з 20-ма патронами спустошить за секунду, так як легкий затвор дозволяє вести стрілянину зі швидкістю 1250 в / хв. Ця зброя користується популярністю у вищих офіцерських чинів і екіпажів вертольотів та літаків.

І ще менший

Для «громадянського ринку» ізраїльські зброярі в 1984 році розробили модель «узі-пістоль», який стріляє тільки одиночними пострілами, і в якому відсутній приклад. У цій зброї можна використовувати будь-які магазини «узі».
більше

Самозарядний «узі-карабін» затребуваний на «цивільному ринку» США — це найпопулярніша версія. Такий карабін випускається під патрони 9мм «Парабелум», 9х21 IMI, 40 «Сміт-Вессон», .45 АКП, .41 «Екшн експрес» і .22 «Лонг Райфл».

«Узі» стали настільки популярні, що їх взяли на озброєння спецпідрозділу, поліція і армія майже в 90 державах світу. Японія, США, ПАР і Бельгія випускала ліцензійні копії. А ось «нелегальні» копії «штампують» практично по всьому світу — від Європи до Африки. До речі, в ПАР випускається монстрообразность модель «узі» — це MAG-7, який стріляє патронами 12 калібру. «Залізка» важити близько 5 кг з усім спорядженням, має потужну віддачу. Мало того, що це «непорозуміння» важко носити, з нього і стріляти зможе не кожен — рукоятка, в яку вставляється магазин з рушничними патронами, просто неосяжна.

Різні модифікації «узі» стали героями комп’ютерних ігор-стрілялок і гангстерських бойовиків. Пневматичні моделі використовуються для гри в «страйкбол». З огляду на популярність пістолетів-кулеметів «узі» у терористів і гангстерів різного штибу, можна з упевненістю сказати, що попит довго буде перевищувати пропозицію.

«МП-40» народив «Узі», «Узі» народив «Інгрем» і модифікації його

Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження

Ніхто не рахував скільки в світі «узіподобних» клонів, але їх вплив помітно на американських ПП «Ingram». Про легендарний «Інгрем» розповідає сайт legendary-arms.ru — цей пістолет вважається зброєю третього покоління. Роль представника першого покоління грають англійський «Стен», радянські ППШ і ППС, німецький МП-40. На посаду другого покоління призначені англійський «Стерлінг», що став легендарним «Узі» і італійська «Беретта».

Над розробкою пістолета-кулемета «Ingram MAC 10/11» трудився американський інженер Гордон Інгрем — з 1970 року ця зброя була прийнята до провадження. Його випускали в трьох модифікаціях — «МАС 10» під патрон .45 АСР, «МАС 10» під патрон 9х19 мм «парабелум» і «МАС 11» під 9-мм укорочений патрон. Всі моделі були аналогічні за конструкцією і відрізнялися тільки масою і габаритами через використання різних боєприпасів. МАС означає — Military Armament Corp.

Компактний «Інгрем» максимально наближений до службових пістолетів — його «зменшення» відбулося за рахунок набігаючого на стовбур затвора. Дзеркало з ударником зміщене далеко назад для розміщення стовбура достатньої довжини. У передньому положенні затвора закриваються всі отвори — це запобігає потраплянню бруду всередину механізму і «Інгрем» можна використовувати навіть після довгого перебування під водою. Зверху ствольної коробки знаходиться рукоятка зведення, яка служить прицільним пристосуванням завдяки U-подібної прорізи.

На дуловій частині стовбура є зовнішня різьба для установки глушника, який був розроблений спеціально для «Інгрема» — кулі з нього вилітають з надзвуковою швидкістю. Крім глушника можлива комплектація пістолета-кулемета стволами різної довжини, лазерними покажчиками і оптичними прицілами. Ці «гаджети» і можливість прихованого носіння зброї, зробили «Інгрем» дуже популярним не тільки серед спецслужб, а й у злочинців.
Недоліком цього пістолета-кулемета можна вважати сильну віддачу і малу купчастість — це не дає можливості вести прицільну стрільбу на середніх дистанціях.

В сьогоднішній час випускається модель «Cobray» МАС 11 під 9-мм патрон «парабелум» і під короткий 9-мм патрон. «Інгремом» він перестав називатися після того, як автор продав всі права на нього компанії «Military Armament Corp.». В даний час цей пістолет-кулемет відомий під назвою «МАС 10» або «МАС 11».

«Кедр». «Клином» вибивають

Дайджест пістолетів-кулеметів. Продовження

Радянський пістолет-кулемет «Кедр», який був розроблений в 90-ті роки минулого століття інженером Євгеном Драгуновим на базі більш раннього зразка ПП-71. Назва не має відношення до дерева, а тільки до автора —

Конструкція Євгенія Драгунова. Відмінною характеристикою цього ПП виступає модульна конструкція деталей, яка дає можливість виробляти неповне розбирання без використання спеціальних інструментів. «Кедр» має масу переваг, але і недоліків не менше. До переваг можна віднести його невеликі габарити, можливість ведення як автоматичного, так і одиночної стрільби, можливість застосування бойового ліхтаря і лазерного целеуказателя. Влучність стрільби і досить високу кучність забезпечує курок ударно-спусковий механізм і стрілянина з закритого затвора.

Як недоліки можна відзначити невисоку дульну енергію (всього 294 Дж), незручний складаний приклад, відкритий стовбур дає стрілку «шанс» обпалити руки при веденні інтенсивного вогню.

З 1993 року ПП «Кедр» почали виробляти під високо-патрон 9х18 ПМ і назвали його «Клин» ПП-9.
Збройові аналітики прогнозують хороше майбутнє для пістолетів-кулеметів. Фахівці стверджують, що це зброя здатна не просто зберегти свою нішу, але і потіснити службові пістолети — сучасні технології цілком цьому сприяють.