Дайджест зброї, яка використовувалася в популярних фільмах

Дайджест зброї, яка використовувалася в популярних фільмах
Коли з відвислою щелепою дивишся кіно, то на зміну захопленню від віртуозного володіння зброєю приходить питання «А чому, власне, шумлять герої бойовика?». Виявляється, що в якості «останнього аргументу» кіношні герої використовують не тільки монстрообразность «бластери, трансплюкатори і фульгуратори», а й пізнавані діючі серійні зразки зброї, яке фігурує на тому ж екрані, але в реальних новинах. З нього стріляють все, кому не лінь — домогосподарки палять з дробовиків, діти з гранатометів, пенсіонери хвацько управляють літаками і підводними човнами, а «круті» хлопці стріляють з усього одночасно з обох рук (та й будь-якою частиною тіла) з будь-якого становища. Героям не грозить ризик позбудеться зубів від віддачі, і варіант, що закінчаться патрони теж не розглядається. Весь свій арсенал кінострелкі тягають в кишенях або зберігають удома в ящику кухонного столу. І бронежелети «хорошим хлопцям» теж не потрібні — їх зазвичай захищають медальйони, монетки або біблії, які теж порозпихати по кишенях — респект лиходіям, так віртуозно потрапляють в крихітну приховану рухому мішень.

У фільмі «Матриця» ( «The Matrix»), який подивилися, здається все, а деякі з н-надцять разів, використовується така кількість зброї, що йому може позаздрити армія будь-якої держави — використовується «по повній програмі» без зайвої суєти і без економії боєприпасів. Якщо ви призабули, ніж Нео з Трініті винищували шкідливих «смітів», то цей своєрідний звіт допоможе вам освіжити пам’ять або і зовсім переглянути фільм. Отже, складаємо список.

GE M134 Minigun

Дайджест зброї, яка використовувалася в популярних фільмах

Для звільнення Морфеуса (Laurence Fishburn) Трініті (Carrie-Anne Moss) з Нео (Keanu Reeves) «позичили» вертоліт Bell 212, на борту якого був мініган GE 134. Головний зброяр фільму Джон Боурінг стверджує, що даний механізм має скорострільність до 3000 в / хв, але при особливому бажанні може видати і в два рази більше. Напевно бажання Нео було дуже «особливим», а GE M134 Minigun дуже вражаючим.

Glok 17

Куди ж без нього, тим більше що в 1998 році (на момент зйомок) цей пістолет був дуже сучасним і вважався зброєю 3-го покоління. З нього стріляють «сплячі в Матриці» поліцейські, які нападають Трініті.

IMI Desert Eagle Mark XIX

Агенти «сміти» і сам Сміт (Hugo Weavind) до зубів озброєні «орлами пустелі» (IMI Desert Eagle Mark XIX), які заряджені патронами калібру .50 Action Express.

Beretta 84F Cheetah

Парочку «гепардів» у фільмі носить Трініті, як особисту зброю для двох рук. Відразу якось і не зрозумієш, де вона їх примудряється ховати, але як ефектно вона ними користується! Швидше за все, у фільмі використовується модель Beretta 84F Cheetah малого калібру, інакше мадам Moss з її витонченими руками, з цією зброєю не впоралася б.

Zastava CZ99

Коли після відвідування Оракула, Нео намагається піти від переслідування підрозділу SWAT, то Об (Julian Arahanga) дає йому свій пістолет Zastava CZ99. В руках Нео він прекрасно стріляє крізь стіну.

Beretta 92FS

Чого тільки не придумаєш, що б врятувати Морфеуса! Нео тягає з собою, щонайменше, чотири пари пістолетів Beretta 92FS — швидше за все, що б не витрачати часу на перезарядку.

Taurus PT92

У деяких сценах, мабуть для різноманітності, Нео змінює «беретти» на «Таурус» (Taurus PT92).

М16 (SP1)

Дайджест зброї, яка використовувалася в популярних фільмах

Ця зброя використовують солдати проти парочки Трініті-Нео в фойє будівлі. А режисерові, напевно, як декорації підсунули будівля, яка потребує ремонту — солдати з захватом довбають колони і плитку на стінах.

Micro Uzi

Ця зброя Нео і Трініті застосовують не просто так, а «з розумом». Трініті йде попереду з одним автоматом, а замикає рухається Нео відразу з двома — в охорону будівлі розстрілюється з цілого магазину. Насправді, вести стрільбу з Micro Uzi однією рукою дуже важко — через віддачу стовбур підстрибує. Але Трініті, схоже, про це не знала.

Cobray M11 / 9

Цим полуавтоматом користується Об для прикриття «однополчан» при втечі від «SWAT». Його можна сплутати з оригінальним Ingram MAC-10, але в кадрі саме «Cobray M11 / 9» — задня частина його корпуса подовжена.

Heckler & Koch MP5K

З чого тільки не стріляв Нео при звільненні Морфеуса! Ось і пара «Heckler & Koch MP5K» була помічена в його руках.

Franchi SPAS-12

При битві в будівлі багато солдатів озброєне дробовиками «Franchi SPAS-12», їх навіть використовує Трініті. Моделі зброї в кадрі мають пістолетну рукоятку.

Leader Dynamics T2 MK5

Ці австралійські штурмові гвинтівки ми бачимо в сцені «дежа вю», ними озброєна команда SWAT. У фільмі використовується версія Leader Dynamics T2 MK5 «Commando», у якій 11.5-дюймовий ствол і великий тактичний ліхтар. Австралійське зброю в кадрі пояснюється тим, що багато сцен були зняті саме в цій країні.

Skorpion SA Vz 61

Дайджест зброї, яка використовувалася в популярних фільмах

Нео — супер стрілець! Він може стріляти відразу з двох Skorpion SA Vz 61, які оснащені 30-зарядними магазинами і дульними насадками. Порожні гільзи, які летять зі зброї, показані як калібр 5.56х45 мм, насправді патрони .32 АСП набагато менше і летять вони далеко вправо, а не прямо під ноги стрілку, як в кадрі. Звичка кіношників вражати уяву — гільзи, швидше за все, сипалися на підлогу вручну з відра.

Browning Hi-Power

Улюбленою зброєю Свич (Belinda McClory) є сталевий Browning Hi-Power з прицільним пристосування від пістолета калібру .40 (виробництва S & W). Саме його ми бачимо і в сцені «дежа вю» і в кадрі, де Нео звільняють від «жучка».

Smith & Wesson Model 10 Heavy Barrel

Цей класний револьвер прославленої фірми, миготить в кадрі, де охоронець стріляє в Нео. Але його наявність охоронцеві не допомогло …

Дробовики Мауса

Для очищення будинку від залишків спецназу Маус (Matt_Doran) використовує парочку дробовиків, які виготовлені на замовлення. Вони оснащені керованим електродвигуном і електричним ударником. У них використовуються дробові заряди 12-го калібру, які розміщуються в 25-ти зарядних барабанах. Заявлена швидкість цього «що попало» становить 900 в / хв. Ці дробовики спорудив Джон Боурінг — головний зброяр фільму. Пожартував він і з назвою — «Енді» і «Леррі», в честь авторів фільму братів Wachowcki. За сюжетом, Маус створив цю зброю особисто для себе, як і жінку «в червоному».

Віртуальний арсенал

Ось де може реалізуватися мрія будь-якого терориста, чого тільки немає в віртуальному арсеналі! Тут помічені автомати Sterling L2A3, Cobray M119 в кількості три штуки, Beretta 92FS, два Glok Hecler & Koch USP, дев’ять Skorpion SA Vz 61, пістолети Zastava CZ99, Madsen M50 і AKM, M1928A1 Thompsons з 30-зарядними магазинами. І ще багато чого, що тільки промайнуло і не піддається ідентифікації.

Для проведення такого докладного аналізу, треба ходити в кінотеатр з довідником по зброї або бути суперспецом в збройовій справі. І тут вже за сюжетом не встежиш — побачити б, що там в руках у стрільців. Михайло Груздєв, який поділився цією інформацією, до дірок «задивився» кілька дисків «Матриці» і перегорнув кілька томів «збройової енциклопедії».

Розглядати всілякі «ляпи» зі зброєю тут якось не доречно — це ж МАТРИЦА, і хто може знати, що і як в ній може стріляти і, тим більше, виглядати. Там і ложка має абсолютно фантастичні можливості — що вже казати про зброю.