Як обійти охоронні сповіщувачі?

Як обійти охоронні сповіщувачі?
Будь-яка автоматична охоронна система складається з датчиків, які реєструють порушення, і пристрою, який отримує сигнал від них. За час свого існування охоронні сповіщувачі (або датчики, як їх частіше називають в народі) удосконалювалися, і тепер обійти їх не так просто.

Однак досвідчені майстри своєї справи знають кілька лазівок, які дозволяють обдурити навіть найдосконалішу систему. Як і завжди відбувається в природі, на кожну хитромудру захист існує свій прийом, який дозволяє її обійти. Таких способів дуже багато, однак, знайти універсальний принцип, який би дозволив завжди залишатися непоміченим для охоронних систем, просто неможливо. Для кожного виду охоронного сповіщувача існує свій особливий спосіб. Давайте розглянемо основні види охоронних сповіщувачів і методи, які дозволяють їх обманювати.

Інфрачервоні охоронні сповіщувачі

Найпоширеніший тип охоронних систем — це так звані датчики руху, які в науковій літературі називаються інфрачервоними сповіщувачами. Принцип їх дії полягає в наступному: інфрачервоний промінь прочісують простір в пошуках теплового випромінювання, і якщо воно зафіксовано, то сповіщувач повідомляє про те, що в периметрі з’явився порушник. Якщо людина перетинає місцевість, то його випромінювання миттєво реєструється датчиком, а значить, пройти повз подібного пристрою дуже непросто.

Найчастіше інфрачервоні датчики вішають на стелю або на стіну. Для того щоб закріпити сповіщувачі, використовуються кронштейни. Виділяють активні і пасивні сповіщувачі. Активні датчики найчастіше використовуються для охорони великих периметрів (до 100 метрів), а пасивні — це найпоширеніший вид охоронних систем.

Так як же обійти інфрачервоні сповіщувачі, які так популярні для охорони?

Один з найстаріших і перевірених способів — це екранування. Для того щоб датчик не засік вашого випромінювання, слід закритися від нього. У цьому випадку вам допоможе звичайна простирадло або шматок скла. Правда, потрібно, щоб жодна частина тіла не висовувалася за межі екрану. Наприклад, до скляної поверхні кріпляться присоски, за які його і потрібно тримати. Такий варіант спрацьовує тільки тоді, коли порушник знає, в якому місці розташовані датчики руху. Якщо датчик поміщений на стелі, то закривати себе слід зверху, а якщо на стіні — то збоку. Екранувати можна і сам сповіщувач. Наприклад, акуратно закривши його книгою або затоку фарбою з балончика. Правда, попередньо вам доведеться підібратися якомога ближче до датчика і при цьому залишитися непоміченим. Найчастіше для екранів вибирають акрил, чорну папір, вініл або інші матеріали. В принципі, приховати теплової промінь від датчика може практично будь-яка поверхня, яка буде розміщена між ним і порушником.

Другий спосіб залишитися непоміченим для датчика руху — це рухатися з перервами. В інструкції до інфрачервоного сповіщувача можна побачити такий рядок: датчик фіксує мету, яка рухається зі швидкістю від 0,1 до 5 метрів в секунду (деякі версії датчиків мають навіть менший діапазон). Якщо рухатися ривками, тобто переміщатися за секунду на один або півметра, а потім пару секунд залишатися на місці, то датчик руху не побачить вас.

Третій спосіб кардинально відрізняється від двох перерахованих вище. Для того щоб датчик не спрацьовував при русі, слід спробувати відключити його днем, коли охорона знята. Правда, не завжди є можливість підібратися так близько до охоронних систем. Якщо вам це вдасться, то необхідно замкнути шлейф, щоб сповіщувач не міг відправити сигнал на приймаючий пристрій, встановлений у охорони. Правда, тут теж потрібно бути обережним. Іноді на інфрачервоний охоронний сповіщувач вішають датчик розтину корпусу, який подає сигнал тривоги кожен раз, коли хтось намагається відкрити коробку з датчиком. Зазвичай датчики злому працюють цілодобово, так що навіть удень підібратися до нього буде непросто.

Якщо інфрачервоний датчик встановлений на паркані або іншому огорожі, то його можна обійти двома способами. Перший — це прорізати отвір в огорожі. Зазвичай датчик фіксує тільки спроби перелізти через паркан, а ось деформація самого огородження його не цікавить. Другий спосіб полягає в драбині, яка повинна бути вище паркану на метр або хоча б 80 см. Датчики, які встановлюються на огорожі, фіксують тільки близьке теплове випромінювання, так що якщо перелазити через паркан вище, то сповіщувачі цього не помітять. Такий метод відмінно спрацьовує для не дуже високих огорож, для яких досить підставити невисоку розкладну драбину.

Ще один популярний метод охорони — це магнітоконтактні сповіщувачі, які також часто називають герконами. Геркон встановлюється на двері або на вікно і складається з двох магнітів. Виконавчий магніт кріплять на рухому частину дверей або вікна, а основний магніт і всю електроніку — до отвору. Коли магніти зчеплені — система охорони працює. Як тільки магніти расцепляются, подається сигнал тривоги.

Такий захист дозволяє сигналізувати про те, що в квартиру або офіс проник сторонній. Обійти її непросто, але все — таки можливо. Правда, для цього доведеться підготуватися заздалегідь. У денний час, коли сигналізація відключена, до магніту рухомої частини дверей або вікна кріпиться інший магніт. При цьому двері не зачиняються повністю, і охоронна система не включається. Іноді для того щоб підсилити ефект, слід крім магніту додати ще щось, що буде перешкоджати активізації системи виявлення. Для цієї мети підійде простий журнал.

Правда, магнітоконтактні сповіщувачі не завжди так просто обдурити. Іноді вставлений магніт може не тільки не розблоковувати охоронну систему, а й навіть активувати її і викликати сигнал тривоги.