Якими мають бути зламостійкі двері

Якими мають бути зламостійкі двері
Один з найпоширеніших методів захисту від грабежу — зламостійкості двері. Є також кілька рекомендацій з приводу того, як підвищити рівень взломостойкості вхідних дверей.

Зламостійкість дверей

Однією з найважливіших характеристик є взломостойкость дверей, тобто, здатність вхідних дверей протистояти злому і проникнення всередину. За підсумками експериментального тестування і необхідних випробувань, виявляється величина опору, яка визначає і показує взломостойкость дверей. При цьому враховуються всі основні параметри: габаритні розміри, маса, електрична потужність. В ході експерименту, що виявляє взломостойкость дверей, обчислюється час, що витрачається на розтин. При використанні для злому декількох інструментів величина опору двері визначається як добуток часу випробування на найвищий коефіцієнт ефективності використаного інструменту і до цього значення додають суму базисних значень всіх застосованих в досвіді інструментів.

Класи зламостійких дверей

Відповідно до пророблену розрахунками і обчисленнями присвоюються класи взломостойкості дверей. Дана характеристика виявляється за мінімальним значенням опору двері з серії випробувань із застосуванням різних інструментів. Класи взломостойкості дверей представлені чотирма рангами, що розділяються на два показника мінімального опору двері — частковий доступ і повний доступ. В рамках кожного з них виділено клас стійкості до злому. Класи взломостойкості дверей показують час, який потрібен на повне або часткове подолання зачинених дверей. Для часткового доступу: 1 клас 30 хвилин; 2 клас 50 хвилин; 3 клас 80 хвилин; 4 клас 120 хвилин. Для повного доступу: 1 клас 50 хвилин; 2 клас 80 хвилин; 3 клас 120 хвилин; 4 клас 180 хвилин. Класи взломостойкості дверей визначаються за мінімальним значенням величини опору при зіставленні різних способах злому і використанні різного інструмента.

Зламостійкі двері

Зламостійкості двері піддається різним впливам з боку хакерів, які знаходять хитрі способи. Як підвищити ступінь стійкості двері, які вимоги слід пред’являти при покупці? — Ось декілька порад. Отже, щоб запобігти злому дверей шляхом віджиму (коли ломик вставляють між коробкою і дверима і виштовхують двері назовні), слід звернути пильну увагу на конструкцію коробки: якщо дверцята входить в коробку, вбудовану по подлічному принципом, можливість такого способу злому зводиться до мінімуму. Зламостійкості двері розкривається шляхом вибивання циліндра замка. Тому розумно встановити на двері кілька замків з різних типів. Якщо у Вас зламостійкості двері з циліндровим замком, слід вибирати замок з броненакладкой в циліндрі. Така накладка спирається на зовнішній металевий лист двері, і безпосередньо на саму основу замку. Злом дверей шляхом висвердлювання замка також можна припинити, якщо на замку буде знаходитися броненакладка. Таким же чином можна зробити неприпустимим виламування і вирізання циліндра замка назовні.

Захист вхідних дверей

Захист вхідних дверей забезпечується і іншими способами. Важливо враховувати, що двері повинні встановлюватися на капітальної зовнішньої стіни, виконаної з цегли, каменю чи бетону. Якщо такої можливості немає, рекомендується створити капітальні внутрішні стіни. Захист вхідних дверей від виламування досягається, якщо дверна коробка має глибину, рівну глибині стіни в якій вона встановлена. Таким чином, основний кріплення отвору буде віддалений від поверхні стіни, що підвищить жорсткість коробки. Захист вхідних дверей значно підвищується в залежності від товщини металу на зовнішній стороні, товщина листа повинна бути не менше 1,5 мм.

Двері повинні мати ребрами жорсткості, це не допустить виламування з боку кутів двері. Крім того, захист вхідних дверей підвищується після установки додаткових листів металу по всій області кріплення замків. Що стосується замків, не слід нехтувати і цим питанням, наприклад, кодовий електронний замок буде оптимальним рішенням для підвищення взломостойкості. Слід також звернути увагу на притвор двері: він повинен бути досить потужним для того, щоб не дати зломщикові можливості відігнути лист металу. При установці дверей, слід звертати увагу на те, щоб силовий вплив на з’єднання двері зі стіною і можливість деформувати раму була зведена до мінімуму. Тому неприпустима установка дверей на монтажну піну, оскільки це є вкрай ненадійним типом з’єднання двері зі стіною.