Надійність електронного замка на вхідних дверях

Надійність електронного замка на вхідних дверях
Для того, щоб залишатися спокійними за те, що в оселі не проникне грабіжник, багато завбачливі громадяни встановлюють електронний замок для вхідних дверей.

На сьогоднішній день, електронний замок для вхідних дверей явно демонструє переваги перед механічними, і все більша кількість людей, встановлюючи, наприклад, нові вхідні двері, віддають перевагу саме йому. Як показала практика, ризик розкриття вхідних дверей, захищеної механічним замком значно вище, ніж електронним. Електронний замок для вхідних дверей влаштований так, що злочинцю достатньо складно розпізнати, де розташований блок дверного замка, не маючи спеціальної апаратури.

Можливість механічного впливу і пошкодження такого замку — мінімальна. Замок на двері електронний позбавляє від необхідності носити з собою ключі, які нерідко губляться (особливо це стосується дітей, хоча і з усіма іншими таке трапляється. Вам потрібно тримати в пам’яті числовий код для відкриття дверей. Оскільки даний код зловмисникові підібрати буде вкрай складно (при паролі довжиною в 4 символу, отримуємо 10000 можливих комбінацій), замок на двері електронний дуже складно розкрити. Такі замки можуть бути легко включені в систему безпеки, тобто, інтегрований з охоронною сигналізацією.

Встановивши такий замок на двері, слід завжди пам’ятати кілька важливих правил : ніколи не пишіть код доступу від електронного ключа на папері; використовуйте пароль з різних чисел і не використовуйте «популярні» комбінації (дата народження — своя і близьких, номер паспорта), не надавайте пароль нікому, крім тих, хто повинен мати можливість проникати в житло; змінювати пароль потрібно (для Вашої безпеки) не рідше ніж раз на півроку. Далі розглянемо електронні замки більш докладно.

Електронний кодовий замок

Електронний кодовий замок являє собою замок, для відкриття якого необхідно вказати послідовність знаків — код. Дана кодова комбінація зберігається в пам’яті електронного блоку і вводиться зазвичай з клавіатури. Електронний кодовий замок призначений для дистанційного відкриття дверей подачею електричного сигналу і використовуються спільно з домофонами, кодовими панелями, зчитувачами карток різних типів і іншими пристроями контролю доступу.

Існують два різновиди електричних кодових замків: з електромеханічним приводом і електромагнітні. Електронний кодовий замок з магнітом утримує двері в закритому стані за рахунок зусилля потужного електромагніту. Електромеханічний кодовий замок має механічний ригель, утримує двері в закритому стані, а управління цим ригелем здійснюється відносно малопотужним соленоїдом. Електромагнітні замки набагато надійніше, і простіше у виготовленні, так як на відміну від електромеханічних, не мають рухомих частин. Електронний кодовий замок має наступний основний принцип дії: при його закриванні зводиться ригель (пружина), а відкривається він автоматично шляхом натискання на запрограмовані кнопки. З метою підвищення секретності рекомендується кодувати як мінімум 3 кнопки і перекодувати їх щороку, запобігаючи затирання самих кнопок.

Електронні замки-невидимки

Найнадійніші і приховані замки на сьогоднішній день — це, звичайно, електронні замки-невидимки. Такі замки теж не мають замкової щілини, але, на відміну від кодових, у них немає і клавіатури. Відкривання замка-невидимки проводиться за допомогою спеціального електронного ключа, який представляє собою радіо-брелок або PROXIMITY-карту. Електронні замки-невидимки повністю приховані від очей зловмисника. Щоб грабіжник зміг знайти і перепиляти два металевих стрижня товщиною 18 мм, що є основою замку, які ще й вставлені всередину дверної коробки на 37 мм, доведеться витратити чимало часу і використовувати при цьому громіздке допоміжне обладнання і вигадувати нові методи зломщиків.

Практика показує, що навіть найдосвідченіші злодії не можуть не тільки відкрити такий замок, але навіть не в змозі виявити його знаходження і модель. Такі замки придатні для установки на всі відомі типи дверей (сталеві, сейф-двері, дерев’яні, алюмінієві, а також на різні типи протипожежних дверей). У поєднанні з металевими дверима такий замок являє надійний захист від злому і проникнення.