Відлякуюче освітлення

Відлякуюче освітлення
Як можна перешкодити проникненню зловмисників за допомогою світла? Відповідь на це питання дається в цій статті.

Освітлювальні засоби є ефективним доповненням до механічної захисту. Їх застосування виробляє на грабіжників відлякують дію. Ніщо не вселяє у зломщика такої невпевненості, як небезпека бути поміченим за своєю роботою. Освітлювальні прилади, правильно розташовані на прилеглій до будинку території і особливо в «критичних місцях», в поєднанні з механічними засобами створюють надійний захист від злому.

Внутрішнє освітлення

Світло в будинку створює ілюзію присутності господарів. Освітлення внутрішніх приміщень — це особливий вид освітлення об’єкту, що охороняється. За допомогою вимикачів з годинниковим механізмом під час вашої відсутності можна в певні години включати і вимикати світло в різних кімнатах. Крім того, є можливість використовувати і інші вимикачі, наприклад, для підйому рольставней і включення музичного центру.

Друзі сайту: якщо ви робите ремонт вдома, тоді на сайті Svitshpaler ви можете придбати якісні німецькі шпалери Раш за доступними цінами.

Зовнішнє освітлення

Оптимальний захист від злому забезпечує суцільне висвітлення всього периметра будівлі, автоматично включається при наближенні людини. Крім того, мешканцям та гостям будинку буде приємніше, якщо завдяки гарному освітленню їм не треба буде по ночах підлягає шукати замочну щілину або кнопку дзвінка.

У вашому саду не повинно бути ніяких неосвітлених укриттів: живоплотів, кущів, ніш, спусків в підвал або інших затінених місць, в яких непомічений зломщик може взятися за роботу. При хорошому освітленні «переднього краю оборони-зломщик буде боятися, по-перше, того, що його можуть побачити, а по-друге, того, що сам він не помітить людей, що наближаються по слабо освітленій вулиці (тактичне планування). При плануванні системи освітлення необхідно визначити необхідний тип і потужність ламп, план мережі і тип вимикачів.

Лампи, які висвітлюють вхід в будинок або в’їзд в гараж, повинні бути встановлені так, щоб не зліпити і одночасно добре висвітлювати шляхи підходу для вас саміх-. У нічний час це забезпечить гарну видимість через дверне вічко або відеокамеру.

Вибирайте відповідні місця для установки освітлювальних приладів і вимикачів. Найбільш виграшним буде таке розташування, при якому будь-яка перешкода змусить злочинця на час затриматися в освітленому місці.

Освітлювальні прилади

Лампи і прожектори можуть бути розміщені як на самому будинку, наприклад на стіні, так і на деякій відстані під захисною дахом, наприклад на грунті, стовпі або стіні сусіднього будинку. Вибір відповідного освітлювального пристрою залежить від площі поверхні, що освітлюється, яскравості і терміну служби ламп. Отримайте детальну інформацію про дальність дії і радіусі освітлення обраних ламп, щоб мати можливість висвітлити всю територію.

Найдешевший варіант — це настінні лампи і садові ліхтарі з енерго-сберегаюшмім лампами. Однак більш високу потужність і яскравість забезпечують галогенові світильники.

Вимикачі

Врахування вимог безпеки при плануванні передбачає також і правильне розташування вимикачів, як автоматичних, так і обслуговуються вручну. Тут є такі можливості:

• Ручні вимикачі повинні бути зосереджені в одному місці, щоб при необхідності швидко привести їх у дію.

• Вимикачі з годинниковим механізмом можуть включати освітлювальні прилади в заданий час.

• Вони найкраще підходять для внутрішнього освітлення.

Особливо ефективні освітлювальні пристрої з системами управління, автоматично спрацьовують при наближенні людей. Як правило, для цього використовуються інфрачервоні датчики, які реагують на теплове випромінювання людини і вмикають світло на певну, задану програмними пристроями час. Сучасні системи управління освітленням можуть бути як кабельними, так і радіокерованими.