Діафрагма в об’єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління

Діафрагма в об'єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління
Різновиди типів діафрагм, що застосовуються в об’єктивах для камер відеоспостереження.

Діафрагма в об'єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління

Варіанти управління діафрагмою
 
У процесі отримання якісного зображення, роль діафрагми має вирішальне значення. Цей елемент об’єктива застосовується для підтримки оптимальної яскравості в центрі формування картинки з метою її чіткого і точного відображення для отримання якісного контрасту і дозволу. Ще одна роль, яку виконує діафрагма, це контроль глибини різкості. Налаштування діафрагми може бути фіксованою і регульованою в ручному або автоматичному режимі.
 
Фіксована діафрагма

У приміщеннях з постійним освітленням можуть використовуватися об’єктиви з фіксованою діафрагмою, яка
встановлюється з певним індексним числовим показником. У разі коливань рівня освітлення в камерах є можливість регулювання експозиції за часом, або задіяння підвищувального коефіцієнта.
 
Ручна діафрагма

Діафрагма, яка регулюється в ручному режимі, наводиться шляхом обертання обідка на об’єктиві. З його допомогою відбувається переміщення діафрагми в бік відкриття або закриття. Даний спосіб не досить ефективний для відеоспостереження в приміщеннях з постійно мінливих освітленням.

Діафрагма в об'єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління

Діафрагма в об'єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління

Існує два варіанти об’єктивів з автоматичною діафрагмою:
• DC-діафрагма
• Відеодіафрагма
 
В обох випадках отвір діафрагми регулюється при використанні аналогового сигналу і реагує на зміну рівня освітленості. Вони відрізняються тим, що схеми перетворення аналогового сигналу в сигнал управління приводом розташовуються в різних місцях. Дана схема розташовується на лінзі камери з відеодіафрагмой або в корпусі камери для об’єктива з DC-діафрагмою.
 
Якщо камера з автоматичною діафрагмою працює в умовах надмірного освітлення, вона може мати ефект дифракції та розмитості зображення через занадто малого отвору в діафрагмі. Особливо часто таке явище спостерігається в мегапіксельних і HDTV камерах. Це пояснюється тим, що в них величина пікселів в секторах формування картинки менше, ніж в відеокамерах зі стандартним типом дозволу.
 
Це говорить про те, що якість зображення в основному залежить від коректного розміру діаметра діафрагми. Найкращий варіант якості зображення виходить в результаті правильно виставленого положення отвору діафрагми. Головною перешкодою для досягнення оптимального варіанту є те, що проконтролювати діафрагму практично неможливо.
 
P-Iris

Ще один вид об’єктивів — P-Iris дає можливість управляти діафрагмою в автоматичному режимі з високою точністю. Оптимізація якості зображення здійснюється за допомогою об’єктива P-Iris і спеціального програмного додатка. Система допомагає позбутися від недоліків управління автоматичною діафрагмою.

Діафрагма в об'єктивах камер відеоспостереження. Різновиди, варіанти управління

Вирішується проблема поліпшення контрастності, чіткості, глибини різкості і роздільної здатності об’єктива. Гарна глибина різкості — це один з основних показників.
 
Об’єкти, що знаходяться на різній відстані від об’єктива, можуть синхронно перебувати у фокусі. Це властивість допомагає організувати якісне спостереження за розтягнутими вдалину об’єктами, наприклад, коридорами або автостоянками.
 
Діафрагма P-Iris при яскравому освітленні не дає отвору закритися повністю, що допомагає уникнути дифракції. Така особливість надає широкі можливості для внутрішнього і зовнішнього відеоспостереження. Для даного типу діафрагми в об’єктиві використовується електромоторчик, за допомогою якого переміщається настройка отвори діафрагми при будь-якому освітленні. Керований за допомогою програмного забезпечення, механізм налаштовує максимально оптимальну позицію діафрагми для отримання найкращого зображення.
 
У мережевих відеокамерах, на яких встановлена P-Iris, в інтерфейсі користувача можна виставляти будь граничний розмір відкриття діафрагми. Ця функція допомагає виставити її положення автоматично так, як це вважається для оператора переважно в умовах певного освітлення. Завдяки застосуванню діафрагм P-Iris, втратити зв’язок із мережею нерухомих камер стає на абсолютно новий рівень.
 
Для відеокамер з мегапіксельним дозволом, а також підтримують формат HDTV, і в випадках, коли потрібна висока якість запису зображення, така функція просто незамінна. Вже ні в кого не викликає сумніву, що DC-діафрагми будуть в найближчому часі витіснені як елемент управління в нерухомих мережевих камерах. Їм на зміну прийдуть діафрагми P-Iris.