Результати тестування IP-відеодомофонів

Результати тестування IP-відеодомофонів
Аналогові системи відеодомофонів дають користувачам базовий функціонал. Проте і в цих перевірених часом рішеннях все активніше застосовуються IP-технології, які забезпечують прорив у зручності та додатковому функціоналі, раніше невідомому і недоступному аналоговим системам — це і робота з мобільними додатками, і мегапіксельне зображення, і зручність інтеграції в існуючу мережу TCP / IP, і багато іншого.

Основний привабливістю IP-домофонів є можливість віддаленого управління, включаючи мобільні додатки. Користувач може дистанційно, в тому числі і через Інтернет, управляти доступом в приміщення, вести діалог з відвідувачем, так би мовити, не встаючи з місця. До того ж викличну IP-видеопанель, теоретично можна без проблем включити до складу системи відеоспостереження як чергову IP-камеру.

Специфіка IP-відеодомофонів

В IP-домофон використовується кодування і декодування сигналу, яке займає певний час, а не виробляється моментально. У зв’язку з цим можливі помітні затримки сигналу і рассинхронизация звуку і відеозображення. До того ж для камери домофона існує певний набір специфічних робочих умов. Тут головна проблема — яскравий фон і темний об’єкт спостереження, найбільш часто зустрічається ситуація в місцях встановлення домофону. Ще багатьом системам створює проблему близьке розташування об’єкта спостереження, особливо при включенні підсвічування вночі.

Які IP-відеодомофони були в тестуванні

Для тесту підбиралися обладнання, яке відповідає вимогам:

одноабонентние моделі (1 кнопка виклику)
вуличне виконанняя

Які параметри тестувати

Щоб зрозуміти реальні можливості рішень IP-відеодомофони було проведено тестування декількох пристроїв від різних виробників за такими параметрами:
Споживчі якості: способи монтажу і налаштування IP-відеопанелі.
Роздільна здатність камери домофона.
Якість зображення при засветке фоновим світлом.
Якість зображення при зустрічному засвіченні точковим джерелом світла ( «ліхтар в кадрі»).
Ефективність вбудованої підсвічування — візуальна оцінка помітності відвідувача.
Звук: робота вбудованих мікрофона і динаміка.
Розсинхронізація відеозображення і звуку в режимі розмови.

Технічні характеристики IP-відеодомофона BEWARD DS05M

DS05M відрізняє антивандальний корпус — основний модуль розташовується в спеціальному настінному кронштейні. У ньому можна повертати камеру — в результаті доступний огляд в межах 175 град. Корпус закріплюється за допомогою секретного гвинта. Приєднання панелі має особливість: керуючі контакти знаходяться в окремому контролері, тоді як сама панель підключається одним проводом з роз’ємом RJ-45 через герметичний ущільнювач. Таким чином, забезпечується швидке і надійне підключення самої панелі. Контролер не герметичний — підходить для розташування всередині приміщення.

При використанні DS05M є управління доступом з ПК через ПО BEWARD Intercom або з мобільних пристроїв через додаток. Залежно від конкретних умов роботи або вимог проекту користувач може підлаштувати параметри даної IP-відеопанелі BEWARD. Панель DS05M підтримується ПО провідних інтеграторів, підходить для роботи в складі діючих систем відеоспостереження.

Результати тестування IP-відеодомофона BEWARD DS05M

Модель демонструвала кращу якість зображення майже у всіх експериментах. Динамік DS05M має пристойну гучність, а мікрофон панелі показав в тесті один з кращих рівнів чутливості. Звук з панелі щільний і досить виразний, а робота заявленої системи ехоподавлення не викликало нарікань. При роботі з підсвічуванням пристрій DS05M мало великий відрив від конкурентів: особа і одяг відвідувача залишаються добре помітні при будь-якому положенні об’єкта щодо камери. До того ж даний IP-відеореєстратор BEWARD знаходиться в числі лідерів тесту по максимальній роздільній здатності. При зустрічному засвіченні DS05M формує зображення, на якому добре видно обличчя і деталі одягу відвідувача. Для більшої ефективності в таких випадках передбачена функція розширення динамічного діапазону (WDR).

Звук і зображення

Практично у всіх протестованих пристроїв спостерігалися зовсім незначна рассинхронизация звуку і відеозображення, а також невеликі затримки при передачі звуку. Ці чинники можна вважати некритичними — ефективність системи не знижується. У свою чергу гучність динаміка і чутливість мікрофона вже істотні, оскільки безпосередньо пов’язані з основною функцією пристрою — спілкування відвідувача і оператора.

Також результати тестування показали, що для ідентифікації особи досить і невеликого дозволу. Більш високий дозвіл буде корисно при наявності камери з широким кутом огляду або використанні IP-відеодомофона для інших цілей, таких як система оглядового відеоспостереження.

Низька і складна освітленість

У списку викличних моделей, які брали участь в тесті, набагато частіше фігурувала вбудоване підсвічування білого світла. Тест показав, що вночі навіть при яскравому підсвічуванню, коли звонящему стає некомфортно джерела світла, спрямованого прямо в очі, немає гарантій, що його зображення буде виходити яскравим і добре помітним. З іншого боку, ИктПідсвічування не сліпить відвідувача навіть при її великої потужності. Варто звернути увагу на компоновку об’єктива і підсвічування — краще все-таки, коли вони рознесені. Це дозволяє уникнути відблисків.

З роботою при зустрічному засвіченні все панелі впоралися під час тесту. Однак це все ж були не реальні умови, а їх моделювання, тому не можна стверджувати, що пристрої, які при тестуванні були «на межі», в «бойових» умовах зможуть працювати на тому ж рівні.

Ймовірний розвиток сегмента IP-відеодомофони

Як показав даний тест, сучасні IP-відеодомофони є гідною заміною аналоговим рішенням. З огляду на переваги, надані IP-системами, можна говорити про однозначне виборі на користь IP в разі обгрунтованості додаткових витрат щодо конкретних завдань. В даний час вітчизняний ринок IP-відеодомофони тільки на початковому етапі формування — відносно недавно ряд компаній представили новітні розробки в області IP-відеодомофони.

Простежується загальна тенденція — заявляються можливості пропонованих на ринку рішень IP-відеодомофони досить схожі, і споживачеві пропонується оптимальний набір функцій при оптимальних на думку виробників параметрах.