Як знизити вартість відеосистеми

Як знизити вартість відеосистеми
Кожен користувач, що вибирає систему відеоспостереження, кожен інсталятор, підбирає компоненти і встановлює її, шукає баланс ціни і якості. Для зниження вартості системи інсталятори роблять різні заходи: підбирають дешеві компоненти, використовують безкоштовне ПО, відмовляються від використання функцій відеоаналізу для економії на серверному обладнанні, обмежують час запису в архів для економії на жорстких дисках і т.п.

Одним з найбільш важливих і дорогих компонентів системи є сервери, тому при зниженні їх вартості і загальна вартість системи істотно зменшиться. Один з найбільш ефективних варіантів економії без втрати якості і надійності роботи системи — скорочення необхідних обчислювальних ресурсів серверного та клієнтського обладнання відеосистеми за рахунок використання професійного програмного забезпечення.
Існує кілька рішень для досягнення економічної ефективності.

Також ви можете вигідно купить товары из китая, серед яких можуть бути і компоненти відеосистеми, які коштують значно дешевше, ніж такі ж, але від іменитих брендів.

Економія на серверах

1. Використання програмного забезпечення з технологією аналізу стислих відеопотоків від IP-камер без їх повного декодування. За рахунок використання цієї технології користувач може підключити більше IP-камер на один сервер, або встановити більш бюджетні сервери.
Декомпресія відеопотоків проходить в кілька етапів, останні з яких вимагають витрати значних обчислювальних ресурсів, саме ці останні етапи при використанні технології аналізу стислих відеопотоків не виконуються.

В результаті швидкість обробки даних збільшується, за рахунок чого завантаження центрального процесора знижується в середньому в 4 рази. Це означає, один сервер може обробляти відео від більшої кількості камер, що призводить до економії користувачів на обчислювальному обладнанні, причому до економії суттєвою.

2. Використання формату стиснення MJPEG.
Існує безліч форматів стиснення, в відеоспостереження найбільшою популярністю користуються MJPEG, MPEG-4 і H.264.
 
Для формату стиснення MJPEG відеопотік є послідовність статичних картинок — зображень формату JPEG. Стиснення відбувається індивідуально для кожного кадру (внутрікадрове), що дає повну незалежність окремих зображень. При відтворенні відеоархіву якість картинки залишається хорошим — з формату MJPEG завжди можна отримати кадри з чітким зображенням подій, він менш ресурсоемок, але істотно навантажує мережу і вимагає великого обсягу дискового простору.

3. Зміна якості запису в залежності від характеру сцени.
Частина програмних продуктів використовує технологію зміни якості зйомки: поки в кадрі немає дії, в архів записується відео з низьким дозволом. Як тільки сцена змінюється, якість запису підвищується. Така технологія дозволяє розвантажувати сервери, комп’ютери для відображення, знижувати навантаження на мережу і зменшувати обсяг дискового простору для зберігання архіву.
 
4. Обробка на сервері альтернативного потоку з відеокамери.
Більшість програмних продуктів підтримують функцію Двухпоточном — роботи з основним і альтернативним потоком. Користувач може налаштувати дозволу для кожного потоку і задати сценарії роботи з ними. Наприклад, основний потік, як правило, має високу роздільну здатність і може використовуватися для запису в архів, а альтернативний потік меншого дозволу може використовуватися для аналізу на сервері. На аналіз відео більш низької роздільної здатності потрібно менше обчислювальних ресурсів, отже, завантаження сервера системи знижується.