Доводчик для дверей

Доводчик для дверей
Останнім часом доводчик для дверей став невід’ємним атрибутом будь-яких дверей в виробничому, житловому (під’їзди) і адміністративній будівлі. Адже кожна людина, яка більш менш розбирається в матеріалах скаже, що навіть сама міцна сталева двері рано чи пізно буде фізично зношена. Однак пристрій автоматичного доведення дверей зможе зберегти властивості двері надовго.

Будь-доводчик незалежно від марки та принципу дії являє собою невеликий механічний механізм або пристрій із застосуванням гідравліки, яке в першу чергу служить для плавного і безшумного закриття дверей.

До речі, якщо вас цікавить беженство в Украине, ви можете звернутися на сайт компанії ECG та отримати всю необхідну інформацію.

За допомогою доводчиків можна вирішити такі завдання:

в зимовий час доводчик не допустить проникнення холоду, а в літній час проникнення сторонніх шумів, запахів, бруду і пилу;
пристрій доведення дверей продовжить термін служби дверей надовго;
завдяки плавності закриття дверного полотна не буде чутно гучного удару двері про отвір;
доводчик захистить приміщення від проникнення небажаних тварин;
в під’їздах будинків, де є домофон, даний пристрій точно з’єднає планки електричного замка.

Конструктивні особливості і вибір доводчика

При виборі пристрою для доведення дверей необхідно керуватися тим правилом, згідно з яким дверний доводчик вибирається залежно від типу двері, її розмірів, маси та інших параметрів.

Сьогодні в Європі існує цілі класи даних пристроїв від EN1 до EN7. Наприклад, якщо необхідний доводчик для звичайного дверного полотна, то найкраще вибрати від 3 до 5-класу, оскільки останні два призначені для важких броньованих дверей. Однак якщо двері мають надзвичайно високою масою і нестандартними розмірами, то допускається установка відразу декількох пристроїв однакового виду і технічних характеристик.

Сьогодні на ринку нашої країни представлена величезна маса моделей цих пристосувань, тому будь-який потенційний покупець, знаючи приблизну масу і габарити двері, може без особливих зусиль підібрати для себе доводчик.

Варто відзначити, що іноді крім маси і розмірів полотна двері необхідно враховувати інші критерії, до яких можна віднести вітер. Тому, якщо необхідна установка доводчика на двері, що виходять на вулицю, то краще за все взяти пристрій на один клас вище. Це пов’язано з тим, що пориви вітру можуть пошкодити доводчик, ціна якого досить значна. Також від вітру пристрій може просто не впоратися з високим тиском і просто напросто двері не зможуть закритися автоматично.

За місцем установки існують верхня і нижня доводчик, які встановлюються на певну частину дверей відповідно до своєї назви. Однак для особливо вибагливих покупців до естетичності навіть дверей виробники підготували спеціальну модель доводчика, який встановлюється всередину полотна двері під час його виготовлення. Незалежно від конкретної марки або принципу дії будь-доводчик має переваги:

Плавність закривання дверей;
Надійність і довговічність;
Всі моделі сертифіковані;
Застосування якісних матеріалів при їх виготовленні;
Можливість ремонту в разі потреби.

Принцип дії доводчиків

Як і будь-який механізм, доводчик має певний принцип дії. У зв’язку з тим, що сьогодні існує декілька доводять двері пристроїв, то можна описати їх принцип роботи по порядку. Самим впізнаваним сьогодні є доводчик Dorma, заснований на принципі зіткнення зубчастого колеса з рейкою. Як рейки в даному механізмі виступає гидроцилиндр, на якому є зуби. Шестерня змонтована на осі, яка з’єднана з корпусом. При відкриванні важіль починає обертати шестерню, яка пересуває поршень в інший бік. При автоматичному закритті циліндрична пружина тисне на циліндр, який починає обертати шестерню.
Доводчик, що має привід від спеціального кулачкового вала зі стрижнем з’явився після того, як багато конструктори зрозуміли, що привід зубчастого колеса не зовсім оптимальний. Крім того, в даній конструкції відсутній традиційний для багатьох моделей важіль.

В даному приладі основну роль грає кулачок, поміщений між двома гідроциліндрами. У разі відкриття дверей кулачок тисне на відкриває циліндр, а при закритті він повертається у вихідне положення. Варто відзначити, що двері гальмується за допомогою другого, так званого гальмівного циліндра. Багато фахівців говорять, що такі доводчики оптимально розподіляють навантаження, тому рівноцінні традиційним пристроїв доведення дверей, а в деяких випадках вони їх навіть перевершують. Головним недоліком будь-якого такого пристрою є його копітка настройка. Варто зазначити, що регулювання доводчика, щонайменше, повинна здійснюватися знавцем, оскільки від цього залежить цілком його ефективна і правильна робота.

Тому будь-який по конструкції доводчик для дверей є унікальним по конструкції і переваг пристроєм, з яким можна не турбуватися про те, що хтось не закрив за собою двері.