Протипожежні двері, конструкція і застосування

 

Протипожежні двері, конструкція і застосування

Звичайні двері є слабким перешкодою на шляху поширення пожежі, що виникла. Гідний опір вогню може надати протипожежні двері. Вона перешкоджає поширенню вогню в суміжні приміщення протягом тривалого проміжку часу. Такий тип дверей відрізняється жароміцних, вогнестійкість, герметичністю, також стійкий до деформацій під дією високих температур.

Якісна протипожежні двері відрізняється високим ступенем звукоізоляції і захистом від радіації. Володіючи всіма перерахованими властивостями, протипожежні двері є гарантом пожежної безпеки. Протипожежні двері є обов’язковим елементом протипожежної системи будь-якого приміщення.

Володіючи деякою вогнестійкість, звичайні двері все ж не можуть витримати тривалого впливу відкритого вогню, в той час як двери противопожарные металлические можуть протистояти полум’я досить тривалий період часу. Саме вогнестійкість є головною характеристикою протипожежних дверей.

Конструктивно протипожежні двері містить кілька шарів. Зовнішній шар, що володіє захисними властивостями, складається з металу (сталь, алюміній), термостійкого пластику та вогнетривкої фарби. Внутрішнє наповнення дверей включає в себе утеплювачі і перешкоджають проникненню чадних газів протидимні вставки, що представляють собою термоущільнюючу стрічку. Під впливом високих температур дані вставки утворюють піну, яка заповнює зазори в дверному полотні, тим самим перешкоджаючи проникненню чадних газів в приміщення. Якщо виготовлення металевих протипожежних дверей ведеться з застосуванням кам’яної вати, то такі двері вважаються найбільш вогнестійкими.

Основною вимогою до протипожежних дверей є використання утеплювачів в наповненні дверного полотна. Має в своїй структурі базальтові волокна, мінеральна вата зберігає свою структуру під впливом високих температур. Завдяки цьому, мінеральна вата отримала широке поширення у виробництві протипожежних дверей. Іншим матеріалом, що володіє кращими теплоізоляційними властивостями, є кремнезем. Він здатний протистояти температурам до 1800 градусів.

Перш ніж потрапити в магазини, протипожежні двері піддаються тестуванню. Визначаються максимальні температури, при яких двері починає деформуватися. Також встановлюється інтервал часу впливу вогню, після закінчення якого порушується герметичність дверей. Якісні двері характеризуються найкращими показниками тестів і здатні протистояти вогню без будь-яких деформацій на протязі не менше двох годин.

Купуючи протипожежні двері необхідно переконатися в наявності сертифіката, в якому відображені технічні характеристики, вказані вживані матеріали. До вибору протипожежних дверей необхідно поставитися досить серйозно і відповідально.