Тортури в’язнів як засіб боротьби зі злочинністю в Китаї

Тортури в'язнів як засіб боротьби зі злочинністю в Китаї
Відносно поліцейських в Китаї проводяться дослідження на предмет того, чи застосовували вони тортури та інші незаконні методи дізнання в рамках так званої кампанії по боротьбі зі злочинністю. Кампанію очолював Бо Сілай, колишній чиновник, протягом 4 років керував партійним апаратом в західному регіоні Піднебесної.

Про відомості, що стосуються дій поліції, розповів адвокат з Пхеньяну і ще одна людина, що має зв’язки з поліцейським керівництвом в місті Чунцін. Існує ймовірність того, що це розслідування завдасть шкоди репутації Бо.

Формально розслідування, яке раніше трималося в таємниці, почалося 25 серпня, коли Лію Гуанглей, один з представників партії міста Чунцин заявив під час одного із зібрань про те, що будь-якому офіцерові поліції, підозрюваний в застосуванні тортур, слід визнати свою провину. Зі слів Лію, в тому випадку, якщо з’являться докази застосування тортур, тоді поліцейський, який використовував ці методи, повинен буде понести суворе покарання. Про цю заяву представника партії стало відомо від людини, пов’язаного з поліцейським управлінням Чунцин, який погодився говорити на умовах повної анонімності.

Друзі сайту: можливо вас зацікавить якісне строительство бассейнов, якщо ви хочете мати місце для відпочинку біля свого будинку.

Тортури в'язнів як засіб боротьби зі злочинністю в КитаїКампанія Бо, що отримала назву «Удар», була розгорнута в червні 2009 року, її організатором був Ванг Ліюн, офіцер поліції в північно-східній частині Китаю, якого Бо, ставши секретарем партії в 2007 році, призначив главою поліцейського департаменту. Як кажуть Бо і Ванг, мета кампанії полягала в тому, щоб ліквідувати злочинні угруповання та притягнути до відповідальності їх спільників, проте критики і деякі з засуджених під час кампанії стверджують, що одна з побічних цілей даної ініціативи полягала в тому, щоб усунути ворогів Бо і завдати шкоди приватним підприємцям.

Будь-яке розслідування дій Бо, який був звільнений з поста керівника регіонального відділення партії в березні і виключений з числа 25 членів Політбюро в квітні, може стати досить чутливим для деяких інших чиновників. Офіційний Пхеньян проводить перевірку дій Бо з причини «серйозних дисциплінарних порушень», але розгляд щодо кампанії по боротьбі зі злочинністю буде поступовим, так як багато головні партійні керівники Піднебесної в розпал цих чисток приїжджали в Чунцин і висловлювали схвалення спробам Бо навести порядок.

Як писало новинне агентство «Сіньхуа», Чі Янвін, віце-президент Китаю, який, як вважається, змінить на президентському посту Ху Цзіньтао, під час своєї поїздки в грудні 2010 року в Чунцин відвідував музей, організований в якості ілюстрації до кампанії по боротьбі з злочинністю. Однак ці повідомлення в подальшому були видалені з архівних записів сайту «Сіньхуа».

Тортури в'язнів як засіб боротьби зі злочинністю в КитаїДеякі жертви кампанії «Удар», також відомої як «Так хей», почали публічно говорити про те, що проти них застосовувалися тортури, що їх піддавали жахливим умовам китайських в’язниць і іншими способами порушували їхні права. До початку розгляду у відношенні Бо, він захищав свій проект, за його словами, багатьом людям в Чунцин він приніс користь. За 10 місяців, протягом яких проводилася дана програма, були арештовані 4800 чоловік.
«Злочинні банди залякували громадян — пояснює місцевий житель Кі Гуопін — А бізнесмени надавали підтримку злочинним формуванням, утискаючи тим самим бідних людей».

Чен Зонглін, професор права в Університеті Чунцин, вважає, що проблема «Так хей» занадто перебільшена. Насамперед, як вважає Зонглін, варто врахувати той факт, що представники правоохоронних органів задіяли адвокатів з багатьох провінцій, щоб гарантувати захист відповідачам. «Я не кажу про те, що під час кампанії« Так хей »не виникало проблем, — продовжує професор — Але вони не були більш серйозними, ніж в інших регіонах».
Лію, з ініціативи якого було розпочато розслідування, займав пост глави поліцейського департаменту перш, ніж на зміну Бо прийшов Ванг. Раніше Лію працював під керівництвом Ху, одного з високопоставлених чиновників Китаю, як вважається він був однією з головних мішеней програми з перехоплення особистих повідомлень і просушуванню телефонних переговорів, також організованою Бо і Вангом.

Серед осіб, які зазнали переслідуванню під час «Так хей», були адвокати, намеревавшиеся захистити людей, яким в рамках цієї чиновницької ініціативи висувалися звинувачення. Один з таких адвокатів захищав інтереси Гонгу Гангмо, мотоциклетного магната, якого утримували в ув’язненні протягом 30 днів і регулярно били. Не так давно адвокат звернувся в поліцію і представив папку з фотографіями поліцейського, який брав участь у тортурах.
Тортури в'язнів як засіб боротьби зі злочинністю в КитаїЗахист Гангмо також представляв Лі Зуанг, адвоката з Пхеньяну, засуджений судом Чунцин до 18 місяців в’язниці за звинуваченням у підкупі свідка. Цей випадок згуртував громадян Китай, які дотримуються ліберальних поглядів, і критиковавших Бо за те, що він діяв в обхід юридичної системи. Лі говорить про те, що він знає, що деяким поліцейським висловлювали попередження за використання сумнівних методів дізнання в рамках «Так хей», проте на даний момент не було проведено жодного судового розгляду у відношенні правоохоронців.

«Я з упевненістю стверджую, що існує ряд випадків, коли під час судових процесів, ініційованих після кампанії «удару», страждали невинні люди — говорить Лі — Багато жертв зверталися до мене з проханням про справедливість». Серед клієнтів адвоката Лі були і члени родини Лі Юна, торговця нерухомістю, який втік з Китаю. Йому пред’явили більше десяти звинувачень, 31 одна людина з його колег і родичів був засуджений до тюремних термінів. Його дружина вже відбула річне ув’язнення за звинуваченням у тому, що вона допомогла Юну відлетіти з Китаю. Його старший брат Лі Сяувун був засуджений до 18 років в’язниці, а племінник зараз відбуває 13-річне ув’язнення.

Багато з поліцейських, що не співпрацювали з Вангом, главою поліцейського департаменту, також були засуджені під час горезвісної кампанії. Але найбільш жорстоким переслідуванням піддалися особи, що мали зв’язки з Вен кіангамі, колишнім високопоставленим чиновником, якого стратили у липні 2010 року за звинуваченням у корупції.