Американський Конгрес планує оснастити кожен автомобіль на території США реєструючими пристроями

Американський Конгрес планує оснастити кожен автомобіль на території США реєструючими пристроями
Сенат уже схвалив нову законодавчу ініціативу, яка, в разі її затвердження Конгресом, передбачатиме, що в кожному транспортному засобі, що знаходиться на території США, повинні бути присутніми «очі і вуха держави». Сенатський законопроект 1813, покликаний зробити обов’язковим встановлювання реєстраторів і комунікаційних пристроїв в автомобілях, що належать жителям США, за допомогою яких можна було б дізнатися про місцезнаходження та діях водіїв. Але автори даного проекту на цьому не зупинилися, ще один пункт запропонованого закону передбачає можливість зробити недійсним паспорт громадянина через несплату податків, що, по суті, не дозволить боржникам виїжджати за межі США.

Цей проект отримав назву «Акт руху вперед до прогресу в 21-м столітті» або MAP-21, укладачі проекту виправдовують свої дії тим, що таким чином можна буде легше «здійснювати програми федеральної допомоги по будівництву дорогий і автомагістралей». Також вважається, що в цьому акті будуть присутні положення, необхідні «для інших цілей». І поки ще ніхто з укладачів MAP-21 не пояснив, яку конкретну користь може принести твердження такого закону, за зловісними положеннями якого чітко простежується тінь Оруелла.

Американський сенат переважною більшістю голосів (74 проти 22) затвердив проект, згідно з яким чорні ящики в автомобілі стануть таким же звичайним явищем, як карбюратор або гальмівна система. Справа за малим: необхідно, щоб ще Палата представників проголосувала за цей закон, і тоді «Великий брат» зможе безперешкодно стежити за кожним «Бьюїком» і «Жуком».

Розділ 53006 закону MAP-21 передбачає, що в доступному для огляду майбутньому в автомобілях будуть встановлені «комунікаційні системи, що дозволяють транспортному засобу підтримувати зв’язок з іншим транспортом, і також транспорту з комунікаційним центром». Копія законопроекту доступна в мережі, але розділ, який передбачає наявність такого роду електронних девайсів в автомобілях, чомусь розміщений в нижній частині тексту. Цей розділ закликає деякі комісії Конгресу — сенатський комітет з питань комерційної діяльності, науки і транспорту, а також комітет Палати представників з питань інфраструктури та транспорту — розглянути протягом трьох років аргументи на користь розміщенні електронних пристроїв в автомобілях громадян. Представникам комітетів будуть запропоновані рекомендації по «оснащенню комунікаційними технологіями короткого радіусу дії» і роз’яснення того, «як співвідноситься такі технології з національними нормами і стандартами».

Передача короткохвильових сигналів іншим автомобілям і станціях збору даних — це ще куди не йшло, але запропонований акт також буде зобов’язувати до установки приладів збору відомостей в кожному автомобілі. В цьому і полягає суть того, що хочуть у недалекому майбутньому узаконити конгресмени.
«Не пізніше 180 днів з моменту затвердження цього Акта, Держсекретар повинен буде переглянути частину 563 Кодексу федерального регулювання, щоб, починаючи з 2017 року зобов’язати виробників пасажирського транспорту, який продається на території США, встановлювати відповідні відеореєстратори» — такі слова значаться в тексті акта.

Далі в розділі йде уточнення, що записані дані є власністю власника автомобіля, але інше положення дозволяє це оскаржити. Представники суду можуть отримати доступ до такої інформації в рамках «процесуальних дій», в іншій частині акта йдеться про те, що «інформація може бути отримана таким способом при проведенні розслідування або інспекції, ініційованої згідно з розділом 1131 (a) або розділу 30166 Кодексу Сполучених Штатів ».
Після двох років з дня набрання законом чинності, у Конгресі слухатиметься доповідь про «рекомендаціях, якщо в таких виникне необхідність, щодо модифікування відеореєстраторів з метою запису додаткових даних».

Якщо проект закону MAP-21 буде схвалений президентом Обом, осіб, які перебували за кермом без наявності водійського посвідчення, що не будуть позбавляти певних громадянських свобод. Однак ще один розділ закону говорить, що Конгрес зможе конфіскувати паспорт громадянина США в тому випадку, якщо він не буде виконувати своїх зобов’язань по сплаті податків. Основи державності Сполучених Штатів були закладені біженцями, що рятувалися від переслідувань, і іммігрантами, які шукали на берегах північноамериканського континенту кращого життя. Але, мабуть, автори законопроекту MAP-21 вважають, що сучасне американське суспільство вже давно не має ніякого зв’язку зі своєю історичною парадигмою, і поточні реалії диктують інші умови, внаслідок яких винний громадянин не уникне міцної хватки «Дяді Сема».

Розділ 40304 передбачає, що Держдеп має право анулювати паспорт будь-якого громадянина, сума податкового боргу якого перевищить 50 000 доларів. 50 тисяч для 99% громадян США є досить великою сумою, але тут немає нічого незвичайного або обурливого, оскільки в 2010 році в Washington Post була опублікована інформація, згідно з якою у 638 осіб з 18 тисяч службовців, які працюють на Капітолійському пагорбі, була податкова заборгованість. Більш того, повідомлялося, що в середньому боржник з Палати представників, зобов’язаний був виплатити державі суму в 15 498 доларів.

«Якщо ваше прізвище знаходиться в списку федеральної зарплатної відомості і ви не платите податки, тоді вас слід звільнити» — таким було заяву республіканця Джейсона Чафетса після статті, що з’явилася в Washington Post. І ось через два роки лідер сенатської більшості Геррі Рід висловлюється про те, що громадянину слід заборонити подорожувати, якщо він не платить податки. Рід був автором розділу 40304 і, як вважається, він є справним платником податків. Однак опоненти закону кажуть, що положення, що дозволяє відібрати паспорт у малозабезпеченого американського громадянина, не повинно бути присутнім в акті MAP-21.

«На перше місце ставиться позасудове вирішення Податкового управління, яка позбавляє права громадян залишати межі країни — заявила прокурор Ангела Рейес в інтерв’ю Fox Business — Страшно уявити, що наші представники в Конгресі хочуть надати Внутрішньої податкову службу право арешту громадян США за несплату податків, що є досить спірним підставою для взяття під варту ».

«Існує величезна безліч людей, які знаходяться в такій ситуації, і це вже занадто жорстка міра, особливо, беручи до уваги всі економічні проблеми країни» — зазначив фінансовий аналітик Кларк Ходжес.

У законопроекті MAP-21 існують і інші спірні пункти, серед яких і розділ «Зупинимо зловживання податковим притулком», який передбачає, що уряд в разі потреби зможе видалити з американської фінансової системи будь-яку іноземну юрисдикцію. Для звичайних американців, які справно платять прибутковий податок і не мають зарубіжних інвестицій, небезпека нового закону полягає в тому, що уряд незабаром може отримати можливість відстежувати пересування автомобіля на території США. На початку року Верховний суд виніс постанову про те, що представникам правоохоронних органів, перш ніж встановити відстежує GPS-пристрій в транспортному засобі підозрюваного, слід попередньо отримати ордер. Однак, цілком ймовірно, у такого вердикту були і противники, які вирішили пролобіювати закон, згідно з яким громадянам доведеться купувати автомобіль із уже встановленою глобальною системою визначення місцезнаходження.

Ще до того, як я січні Верховний суд відхилив федеральний прохання дозволити поліції без необхідності отримання ордера вести спостереження за автомобілями, суддя Стефан Брейр сказав, що в тому випадку, якщо скарга буде задоволена, кожен житель країни піддасться небезпеки. «Якщо ви виграєте цю справу, тоді для поліції та уряду не буде ніяких перешкод, щоб вести цілодобове спостереження за пересуваннями будь-якого громадянина Сполучених Штатів. … У разі перемоги ви створите те, що можна буде назвати не інакше, як «1984» — зазначав Брейер.