Національний інститут стандартів і технологій США (NIST) провів дослідження пристроїв розпізнавання по райдужній оболонці ока

Національний інститут стандартів і технологій США (NIST) провів дослідження пристроїв розпізнавання по райдужній оболонці ока
Технології ідентифікації людей по знімках їх райдужної оболонки очей стають швидшими і ефективними, проте швидкість і ефективність найчастіше пов’язані з неточністю.

Згідно з результатами дослідження Національного інституту стандартів і технологій США (NIST), точність приладів впізнання райдужної оболонки для ідентифікації людини в натовпі становить від 90 до 99 відсотків.

У звіті NIST йдеться про те, що існують певні компроміси щодо швидкості спрацьовування пристроїв і їх точності. Зокрема, більш швидкі установки показали меншу точність.

У той же час проведені тести свідчать про те, що в деяких випадках, (не у всіх), технології розпізнавання райдужної оболонки очей були більш точні, ніж обладнання, яке ідентифікує людини за рисами обличчя.

Перші незалежні випробування комерційних алгоритмів проводилися з метою визначення точності множинних збігів, — порівняння індивідуальних показників з наявною великою базою даних і визначення відповідності. Під час попередніх тестів досліджувалася лише можливість однозначного збіги з метою встановити, чи відповідають дані про райдужну оболонку певного індивідуума специфічним відомостями.

Дослідники дали свою оцінку 92 різних алгоритмах розпізнавання райдужної оболонки, які були представлені дев’ятьма недержавними компаніями і лабораторіями двох Університетів. Індивідуальні дані порівнювалися з базою даних більше 2.2 мільйона чоловік.

Згідно з відомостями на офіційному сайті NIST: «Точність алгоритмів, які тестувалися командою NIST, була різною — від 90 до 99 відсотків, а це означає, що на поточний момент немає досконалого програмного забезпечення. Деякі пристрої виявилися значно ефективніше своїх аналогів. Також було встановлено, що використовуючи певні алгоритми і звичайний комп’ютер, можна менш ніж за 10 секунд порівняти інформацію з базою даних, еквівалентній кількості населення США, проте за частиною точності таких алгоритмів є певні обмеження ».

У тому випадку, якщо технологія розпізнавання райдужної оболонки використовується в комбінації з іншими біометричними пристроями, тоді точність кінцевого результату може наблизитися до 100%.

Похибка при ідентифікації райдужної оболонки одного ока становить 1.5%, для двох очей цей показник знижується до 0.7%. Причиною неточності, як правило, є погана якість одержуваного зображення через надмірно яскравого сонця, інших погодних явищ, а також індивідуальних особливостей очей, вік і ін.

Середня похибка пристроїв розпізнавання райдужної оболонки становить 10%. У найбільш точних алгоритмів такий показник дорівнює 2.5%, у найменш точних пристроїв — 20%.

Представники NIST кажуть, що такі різні показники вказують на необхідність проведення додаткових досліджень.
При порівнянні з пристроями, що ідентифікують людину лише за рисами обличчя, девайси впізнання райдужної оболонки продемонстрували більшу точність, а саме, — в 10 раз.

«Якщо, наприклад, необхідно виявити людини, який втік з в’язниці, який має намір перетнути державний кордон, необхідно бути впевненим у тому, що програмне забезпечення, здатне ідентифікувати таку людину і не сплутати його дані з безліччю інших — пояснює Патрік Гротер, вчений, представляє інформаційний центр NIST, — Здатність надзвичайно швидко знаходити «голку в стозі сіна» є основним показником якості роботи такого обладнання, і ми прийшли до висновку про те, що алгоритми деяких пристроїв роблять це на порядок краще за інших. Варто адже враховувати, що іноді відповідних записів в має базі даних може і не бути ».

Гротер також зазначив, що нові відкриття будуть корисні для урядових агентств, широко застосовують ці девайси в таких країнах, як Індія, Мексика, Індонезія, а також США і Канада, — території яких досить великі.

В останні кілька років таку апаратуру використовували багато федеральні відомства Сполучених Штатів. Зокрема, Департамент національної безпеки проводив випробування сканерів райдужної оболонки на техаському кордоні в рамках програми по поліпшенню умов пересування для подорожуючих громадян. ФБР має намір використовувати технологію встановлення особи за райдужною оболонкою в своїй біометричної системи нового покоління.